петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Балотели ги напали репрезентативците на Англија

Најновата статистика јасно покажува дека тука улогата на фаворит ќе и биде доделена на Италија која пред две години, во 1/4 финалната рунда од ЕП 2012, го елиминираше "Гордиот Албион", после подоброто изведување на ударите од белата точка.

BALOTELI GI NAPALI

Поврзани вести

Точно на полноќ ќе стартува вториот дерби натпревар на јубилејното 20. Светско првенство, пресметката помеѓу големите ривали од групата “Д”, репрезентациите на Италија и Англија.

Најновата статистика јасно покажува дека тука улогата на фаворит ќе и биде доделена на Италија која пред две години, во 1/4 финалната рунда од ЕП 2012, го елиминираше “Гордиот Албион”, после подоброто изведување на ударите од белата точка.

Најголема опасност пред англискиот гол сигурно ќе биде контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели кој додатно ја вжешти атмосферата со изјавата дека Англија нема тим кој може да ја освои светската титула и тим кој може да и биде дораснат на Италија.

„Не гледам на Англија како на тим кој може да ја освои титулата. Имаа неколку добри фудбалери, но овој тим не може да биде противник на Италија. Нема да кажам дека Италија е фаворит, но ние го имаме потребниот менталитет, го имаме потребното искуство. Англија нема таков менталитет, нема такво искуство. Убеден сум дека ќе славиме на премиерата”, изјави Балотели.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести