вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Балотели насликан на диња

bal

Последни вести

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели е инспирација и за куварите во хотелот каде што се сместени “азурите” на Светското првенство во Бразил. Ликот на италијанскиот голгетер осаман на диња, а беше дело на маестро Маурисио Матос , кој работи како декоратор на храната во хотелот во Манаус, каде што престојуваат Италијанците.

Матос се видел лично со Балотели и неговата девојка Фани, кои го воодушевиле со однесувањето кон него по што добил инспирација да го направи ова ремек дело

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести