четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Балотели не се пали на ПСЖ и Челзи

Ajax vs Milan - UEFA Champions League 2013/2014

Поврзани вести

Контроверзниот напаѓач на италијанскиот калчо гигант Милан, Марио Балотели, повтроно ги демантираше пласираните шпекулации дека во игра е и опцијата да си замине од “Сан Сиро” за време на зимскиот преоден рок.

Италијанските медиуми во последните неколку дена ја форсираа приказната дека Балотели е голема желба на лондонскиот премиерлигаш Челзи и на најбогатиот клуб во Франција, ПСЖ.

„Секој ден читам нешто ново за мене, секој ден има нова шпекулација. Нема ништо точно во тие пласирани информации, ништо не е точно. Јас како фудбалер на ПСЖ? И таа информација не е точна, категорички ја негирам, нема грам вистина”, изјави репрезентативецот на Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести