вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Балотели неизвесен за дуелот против Англија

BALOTELI NEIZVESEN

Поврзани вести

Енрико Кастелачи, репрезентативниот доктор на Италија, откри дека контроверзниот напаЃач, Марио Балотели има мали здравствени проблеми и можно е поради истите да го пропушти премиерниот натпревар од групната фаза на престојниот Мундијал во Бразил, дуелот против селекцијата на Англија.

“Можам да потврдам дека Марио има проблем со мускулите. Со тој проблем ги започна и подготовките за престојниот Мундијал во Бразил. Не дојде во совршена здравствена состојба. Работеше повеќе од потребното во изминатите неколку недели и затоа има проблем со мускулите. Сега е во трка со времето. Во овој момент, Марио е под знак прашалник за дуелот против репрезентацијата на Англија”, изјави Кастелачи.

 

 

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести