вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Балотели паузира само 10 дена

FBL-EUR-C1-AC MILAN-ATLETICO MADRID

Поврзани вести

Клупскиот доктор на италијанскиот калчо гигант потврди дека повредата која контроверзниот напаѓач Марио Балотели ја заработи на првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на шампиони, против Атлетико (М) не е од посериозна природа и дека истата бара мирување во следните 7 до 10 дена.

„Станува збор за повреда на десното рамо и истата бара мирување во следните 7 до 10 дена, а можно и побрзо да се врати на зелениот терен доколку нема некоја посериозна компликација за време на рехабилитацијата. Балотели сепак нема да биде во комбинација за следниот првенствен натпревар против екипата на Сампдорија”, изјави професорот Алесандро Кастања.

Многу полошо помина малдиот десен бек, Матиа Де Шиљо кој заработи посериозна повреда на десниот сочен зглоб и најверојатно нема да може да тренира во следните 20 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести