петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Балотели продолжува во Ливерпул

3972-balotel

Последни вести

Марио Балотели ќе потпише тригодишен договор со Ливерпул пред нивниот натпревар со Манчестер Сити вечерва, чиј дрес „Супер Марио“ го носеше пред да замине во Милан.

Ливерпул за контроверзниот напаѓач плати 16 милиони фунти, а Балотели прифати и намалување на платата, па во новиот клуб ќе заработува помалку отколку во Милан.

Наводно, во прашање е цифра од 90 илјади фунти неделно, а во договорот се предвидени и секакви казни и пенали кои Балотели мора да ги плаќа доколку лошо се однесува на теренот и надвор од него.

„Супер Марио“ повторно вети дека ќе се смири и фокусира на теренот, па ќе видиме до кога ќе издржи…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести