четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Балотели се уште не разговара со Роберто Манчини

mancini i baloteli

Последни вести

Најконтроверзниот фудбалер на денешницата, напаѓачот на италијанскиот клачо гигант Милан, Марио Балотели откри дека нема разговарано со трофејниот италијански стручњак, Роберто Манчини, откако двајцата имаа физичка пресметка додека беа дел од англискиот премиерлигаш Манчестер Сити.

“Не сум разговарал со Мачини откако си заминав од редовите на Манчестер Сити. Знаете, Манчини е многу зафатен во Турција, дали е зафатен? Се шалам, Роберто има голем удел во мојот развој како фудбалер. Го сакам и како личност и како тренер. Да, немавме исто мислење за некои ситуации, но тоа е нешто нормално во фудбалскиот свет. Не може постојано да имате исто мислење за се и сешто. Така не е во животот. Мислам дека и Манчини нема никаков проблем со мене. Дали би сакал повторно да соработувам со Роберто? Да, би сакал”, изјави репрезентативецот на Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести