понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Балотели си побара бакнеж од кралицата на Велика Британија

BALOTELI SI POBARA BAKNEZ

Последни вести

Контроверзниот репрезентативец на Италија, Марио Балотели, повторно ги наполни сите спортски страници во светските медиуми но сега со сензационалната изјава дека ако неговата репрезентација слави во денешниот дуел против Костарика, ќе побара бакнеж од кралицата на Велика Британија.

Иако го загубија и натпреварот против директниот ривал за втората позиција во групата „Д”, селекцијата на Уругвај, репрезентативците на Англија се уште имаат теоретски шанси за пласман во следната фаза, но потребно е вечерва „Аѕурите“ да ја совладаат Костарика. Во секоја друга ситуација Англија ќе го заврши настапот на Мундијалот во групната фаза прв пат по повеќе од половина век.

Своето барање Балотели го објави на Твитер профилот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести