сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бан Ки Мун ќе присуствува на церемонујата во спомен на Мандела

ban ki mun

Поврзани вести

Во вторник, генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун ќе присуствува на церемонијата во спомен на Нелсон Мандела, што ќе се одржат во Јоханесбург, пренесе „АФП“.

Бан Ки Мунн ќе замине од Париз, каде што учествуваше на состанокот посветен на безбедноста и мирот во Африка.

По церемонијата во вторникот посмртните останки на Мандела ќе бидат изложени три дена по улиците на Преторија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести