среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бан Ки Мун во посета на Русија и Украина

ban ki mun

Поврзани вести

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун во наредните два дена ќе ги посети Русија и Украина, пренесе „РИА Новости“.

Се очекува генералниот секретар да ја посети Москва на 20 март, а Киев само еден ден подоцна, на 21 март.

Во Москва Бан Ки Мун планира да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Во Киев ќе се сретне со претставници на украинските власти и јавни организации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести