среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Бангладеш: Уапсени сопствениците на фабриката во која лани поради пожар загинаа 111 лица

pozar

Поврзани вести

Судот во Бангладеш нареди да бидат уапсени сопствениците на фабриката, во која во 2012 година избувна еден од најсмртоносните пожари во историјата на земјата, пренесе „АФП“.

Заедно со Делуар Хосеин и неговата сопруга Махмуд Актер, беа приведени уште четири лица.

При пожарот во фабриката, во која работници шиеја облека за западни брендови, загинаа 111 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести