Балкан

Бања Лука: Фрлил бомба во автобус полн со патници, едно лице загина

Бања Лука: Фрлил бомба во автобус полн со патници, едно лице загина

Едно лице утрово околу 10,30 часот фрлило бомба во автобус, јавуваат босанските медиуми.

Според последните информации, полицијата го идентификувала напаѓачот и се очекува неговот апсење на поширокото подрачје на местото на нападот.

Како што неофицијално дознаваат медиумите, од експлозијата на бомбата во автобус на градски превоз загинал 55-годишен маж, кој бил возач на автобусот.

Две лица од експлозијата биле хоспитализирани.