недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Бања Лука: Фрлил бомба во автобус полн со патници, едно лице загина

avtobus bosna

Поврзани вести

Едно лице утрово околу 10,30 часот фрлило бомба во автобус, јавуваат босанските медиуми.

Според последните информации, полицијата го идентификувала напаѓачот и се очекува неговот апсење на поширокото подрачје на местото на нападот.

Како што неофицијално дознаваат медиумите, од експлозијата на бомбата во автобус на градски превоз загинал 55-годишен маж, кој бил возач на автобусот.

Две лица од експлозијата биле хоспитализирани.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести