вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Банкар вработен во „ЈП Морган“ скокнал од 33-ти кат

Неговите колеги биле во шок

jp morgan

Поврзани вести

Смртта на банкар вработен во „ЈП Морган“, кој се фрлил од зградата на европското седиште на финанската куќа во Лондон, ја потресе цела Велика Британија.

Триесет и девегодишниот банкар е пронајден мртов на покривот од деветтиот кат на деловниот комплекс, а паднал од 33-от кат од зградата.

Станува збор за Габриел Маг, висок менаџер во банката, кој бил заменик на шефот на Одделот за технологија, кој во „ЈП Морган“ се врабил во 2004-та година, откако ја напуштил компанијата „Интел“.

Според полициски информации, нема траги од насилна смрт врз телото на банкарот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести