петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Барал да си го наплати долгот, па пукал во влез на зграда

Извршен е увид на местото на настанот, при што се пронајдени и подигнати две чаури и два проектила за вештачење, а со потврда за одземени предмети од М.А. е одземен пиштол „црвена застава“ кал. 7,65 мм, што го поседувал без дозвола.

download (5)

Поврзани вести

Гостиварчанецот М.А.(55),  вчера  во 19.40 часот отишол пред станот на В.М.(51), барајќи му пари поради наводен долг, а откако В.М. одбил се случила расправија . При тоа  М.А. извадил пиштол и испукал два куршуми во влезот од зградата, но нема повредени лица.

Извршен е увид на местото на настанот, при што се пронајдени и подигнати две чаури и два проектила за вештачење, а со потврда за одземени предмети од М.А. е одземен пиштол „црвена застава“ кал. 7,65 мм, што го поседувал без дозвола.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести