Крими хроника

Барал да си го наплати долгот, па пукал во влез на зграда

Барал да си го наплати долгот, па пукал во влез на зграда

Гостиварчанецот М.А.(55),  вчера  во 19.40 часот отишол пред станот на В.М.(51), барајќи му пари поради наводен долг, а откако В.М. одбил се случила расправија . При тоа  М.А. извадил пиштол и испукал два куршуми во влезот од зградата, но нема повредени лица.

Извршен е увид на местото на настанот, при што се пронајдени и подигнати две чаури и два проектила за вештачење, а со потврда за одземени предмети од М.А. е одземен пиштол „црвена застава“ кал. 7,65 мм, што го поседувал без дозвола.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.