Македонија,Крими хроника

Барале да ги однесе до автобуска, па му го украле авромобилот

Барале да ги однесе до автобуска, па му го украле авромобилот

Вчера во 18,00 часот во с.Јурумлери–Скопје на регионалниот пат нас.Хиподром-с.Петровец, на крстосницата со патот за Г.Лисиче, од страна на две засега непознати лица извршено е разбојништво над Т.Б.(1997) од с.Јурумлери, при што му одзеле ПМВ „Поло“ со скопски регистерски ознаки.

Имено, лицата го запреле Т.Б. на автобуската постојка и го замолиле да ги превезе до следната автобуска постојка кај нас.Колонија, а кога сакал да застане за да се симнат, едно од нив извадило пиштол и му рекло да продолжи со движење и се упатиле кон КПД – Идризово.

Таму го исфрлиле од возилото и со истото заминале во правец на с.Петровец.

СВР-Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на настанот.