среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Барања за договор за арондација најдоцна до 27 ноември

Од надлежното министерство информираат дека кон барањето треба да се достави и изјава заверена на нотар со која се потврдува дека 20 години непрекинато го користел земјоделското земјиште кое му е доделено во постапка за арондација, како и имотен лист и геодетски елаборат.

zemjodelci1-564x272-480x231

Последни вести

Земјоделците кои користат државно земјоделско земјиште дадено во постапка на арондација, а ги немаат регулирано имотно-правните односи, треба до 27 ноември годинава да поднесат барање до Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за склучување договор за размена.

Од надлежното министерство информираат дека кон барањето треба да се достави и изјава заверена на нотар со која се потврдува дека 20 години непрекинато го користел земјоделското земјиште кое му е доделено во постапка за арондација, како и имотен лист и геодетски елаборат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести