среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Барикади во центарот на Подгорица

Полицијата во Подгорица за денеска не очекува поголеми собири на граѓани во центарот на градот

podgorica protest

Поврзани вести

Црногорската полиција поставила барикади во центарот на Подгорица, а за сообраќај се затворени улиците во кои се наоѓа Владата и вишиот суд, јавуваат црногорските медиуми.

Во црногорската престолнина е забележано зголемено присуство на полицијата, иако во градот не се забележани поголеми собири на граѓани.

Од спроти зградата на Собранието на Црна Гора е забележана помала група на луѓе. Тие изјавиле дека денеска никој не се појавил бидејќи луѓето се исплашени од вчерашните настани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести