сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Баркли не се пали на Јунајтед, Сити, Челзи и Арсенал

Младиот играч за врска е проценет на 35 мил. фунти, а интерес за неговите услуги покажаа најголемите клубови на Островот.

BARKLI NE SE PALI

Поврзани вести

Репрезентативецот на Англија и еден од најзаслужните за одличните резултати на Евертон во актуелната сезона од англиската Премиер лига, Рос Баркли откри дека не е заинтересиран за никаква промена на клупската средина и додаде дека сака да остане на „Гудисон Парк” уште неколку сезони.

Младиот играч за врска е проценет на 35 мил. фунти, а интерес за неговите услуги покажаа најголемите клубови на Островот.

„И ова е голем успех. Само што пристигна на “Гудисон Парк”, Роберто Мартинез вети дека Евертон ќе игра европски фудбал следната сезона. Го исполни даденото ветување. И фудбалерите и фановите сигурно ќе уживаат во европската авантура. Пред неколку години Евертон беше дел од Лигата на Европа и многу добро ги паметам тие натпревари. Беше фантастично, но можам само да замислам како ќе ми биде кога ќе добијам шанса да одиграм еден таков натпревар”, изјави Баркли.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести