четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Барса бара купец за 14 фудбалери

Првиот голман, Виктор Валдез и легендардниот капитен Карлес Пујол уште пред неколку месеци изјавија дека ќе заминат од „Ноу Камп” на крајот од актуелната сезона.

BARCELONA KUPEC

Поврзани вести

Освен списокот со фудбалери кои би требало да пристигнат на “Ноу Камп” за време на летниот преоден рок, раководните лица на каталонскиот гигант веќе го составјаи и списокот со фудбалери кои ќе бидат продадени за време на летниот преоден рок.

Првиот голман, Виктор Валдез и легендардниот капитен Карлес Пујол уште пред неколку месеци изјавија дека ќе заминат од „Ноу Камп” на крајот од актуелната сезона.
Од останатите фудбалери, излезната врата сигурно ќе им биде покажана на Хозе Мануел Пинто. Ибрахим Афелаи, Исак Куенка, Џонатан дос Сантос, Оиер Олазабела.

Челниците на Барса веќе ја стартуваа и потрагата по клубовите кои ќе одбојат сериозна парична сума за обештетувањето на Кристијан Тељо, Серхи Роберто, Дани Алвеш, Адриано, Алекс Сонг, Педро Родригез, Хавиер Маскерано, Сеск Фабрегас и Алекс Санчез.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести