вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Барса ги започна подготовките за претстојната сезона

BAC_VAR

Последни вести

Утринава од 8 часот со првата прозивка официјално започнаа подготовките на Барселона за новата сезона 2014/15. Со новајлиите Жалуз и Гонзало, групата од 17 ракометари под водство на стручниот штаб на Хавиер Пасквал започна со огромен ентузијазам за уште подобра сезона од минатагодишната.

Најнапред Лазаров и другарите беа подложени на физички тестови, а потоа го имаа и првиот тренинг во „Палау Блауграна„ Целиот сениорски ростер заедно со членовите на Барса Б, Алекс Маркез и Фран Ревуелта и Ориол Реј, кој освои бронза со Шпанија на младинското ЕУРО во Австрија, од денес се наоѓаат во Андора. Таму шпанскиот првак ќе остане до 8 август, до крајот на првата фаза на подготовките.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести