петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Барса го продава Алвеш на Сити за 15 милиони фунти

barsa alves siti

Поврзани вести

Близок извор до таборот на каталонскиот гигант Барселона потврди дека клупските челници се подготвени за долго најавуваниот прекин на соработката со бразилскиот интернационалец, Дани Алвеш.

“Голема е веројатноста дека Алвеш ја игра последната сезона на ’Ноу Камп’. Далеку од тоа дека клупските челници не се задоволни од неговите партии или од неговиот ефект, но сега е вистинскиот момент за да заработат посериозна парична сума. Во неговиот договор има и ослободителна калузула од 30 мил. фунти, но претседателот на Барселона ќе седне на преговарачката маса и доколку официјалната понуда за десниот бек не биде помала од 15 мил. фунти”, изјави анонимниот извор од „Ноу Камп”.

Шпанските медиуми се убедени дека англсикиот премиерлигаш Манчестер Сити важи за најголем фаворит кога е во прашање потписот на репрезентативецот на Бразил, кој во изминатите неколку недели е поврзуван и со трансфер во редовите на францускиот гигант ПСЖ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести