недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Барса и Реал (М) ќе останат само сон за Боаш

son na boas

Поврзани вести

Иако во изминатиот период е познат прво по отказот кој го доби од сопственикот на Челзи, потоа и од сопственикот на Тотенхем, младиот португалски стручњак, Андре Вилјаш Боаш, убаво ја насмеа фудбалската јавност со изјавата дека сака да биде тренер на најголемите ривали од шпанската Примера дивизион, Реал (М) и Барселона.

“Реал (М) и Барселона се можеби најголемите клубови во фудбалската историја. Точно дека едниот има многу повеќе трофеи од другиот, но другиот има напишано повеќе фудбалски страници во поновата историја. Јас сум млад тренер и би сакал да ми се исполни големиот сон, да бидам тренер или на Барселона или на Реал (М)”, изјави португалскиот стручњак кој се уште е без работа иако пред неколку месеци доби заслужен отказ поради очајните резултати на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести