вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Барса ја загуби шампионската титула во Шпанија

barsa sampionska titula

Поврзани вести

Со бодот кој го освоија во дуелот против гостинскиот тим на Гетафе, фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона само на теорија ги сведоа шансите за одбрана на шампионската титула во шпанската Примера дивизион.

На две кола до крајот на актуелната сезона, избраниците на Херардо Тата Мартино имаат три бода помалку од актуелниот лидер на првенствената табела, тимот на Атлетико (М), но ривалот од Мадрид има одиграно и еден натпревар помалку.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести