четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Барса ќе игра со специјални дресови во чест на Чави

cavi barsa

Поврзани вести

Фудбалскиот клуб Барселона на својата официјална интернет страница објави дека на мечот со Депортиво Ла Коруња фудбалерите ќе носат посебни дресови во чест на Чави.

Тоа е последниот меч за оваа сезона во шпанската Примера, а Чави Ернандес вчера објави дека по завршувањето на годинешното првенство го напушта каталонскиот тим.

Тој во иднина ќе настапува за катарски Ал Сад, а во Барселона помина цели 24 години.

Во негова чест на мечот со Депортиво, кој се игра во сабота, фудбалерите на Барселона ќе носат посебни дресови, а до клупското лого ќе пишува “Ти благодариме Чави, 23-ти мај 2015”.

Најчитани вести