петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Барса ќе победи за Тито Виланова

barsa ke pobedi

Последни вести

Вториот фаворит за шампионската титула во шпанската Примера дивизион, тимот на Реал Мадрид не дозволи никакво изненадување во саботниот натпревар од 35. коло и многу полесно од очекуваното забележа убедлива победа од 4:0 во дуелот против гостинскиот тим на Осасуна.

Два погодока постигна најголемата ѕвезда во дресот на “кралскиот клуб”, Критијано Роналдо, а во листата на стрелци се зпаишаа и Даниел Карвахаљ и Серхио Рамос.

Од денешниоте натпревари кои се на програмата, убедливо најголемо внимание привлекува дуелот на “Ел Мадрига”, помеѓу екипите на Вилјареал и Баселона.

Гостинските фудбалери сигурно повеќе ја посакуваат победата и сакаат истата да му ја посветат на трагично починатиот поранешен тренер, Тито Виланова.

Резултати: Гранада – Р.Валјекано 0:3, Гранада – Малага, Реал М. – Осасуна 4:0, Бетис – Сосиедад 0:1.
Денеска на програмата: Еспањол – Алмерија, Валенсија – Атлетико М., Атлетик Б. – Севилја, Вилјареал – Барселона.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести