петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Барса најави тотална офанзива во Валјадолид

barsa totalna ofanziva

Последни вести

Актуелниот шампион, тимот на Барселона, ќе ја има таа чест да го одигра премиерниот натпревар од 27. коло од шпанската Примера дивизион.

Каталонскиот гигант важи за апослутен фаворит и се освен убедлива победа на гостувањето во Валјадолид ќе биде дефинирано како вистинска сензација, но и како голем чекор наназад кога е во прашање борбата за шампионската титула.

Предводникот на Барса потврди дека нападот ќе биде предводен од најголемата ѕвезда, Лионел Меси, од бразилскиот интернационалец Неимар и од репрезентативецот на Чиле, Алексис Санчез.

Новајлијата во елитното друштво, тимот на Селта Виго не би требало да се покаже како сериозна пречка за моментално третопласиранот тим на табелата, Атлетико (М), но предводникот на „јорганџиите”, Диего Симеоне потврди дека ќе одмори неколку стандардни првотимци, меѓу кои и Диего Косра, се со цел истите да бидар максимално подготвени за реванш 1/8 финалниот дуел од Лигата на шампиони.

Денеска на програмата: Бетис – Гетафе, Валјадолид – Барселона, Гранада – Валјадолид, Селта – Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести