сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Барса нуди 90 милиони евра за Родригез

Каталонскиот фудбалски гигант Барселона испрати понуда до францускиот Монако од 90 милиони евра за Колумбиецот Џејмс Родригез. Како што пренесува Ел Конфиденсијал, претседателот на Барса Жозеп Марија Бартоме , пратил понуда во Кнежевството за да ја донесе најголемата млада ѕвезда од Светското првенство во Бразил.

rodrigez

Последни вести

Каталонскиот фудбалски гигант Барселона испрати понуда до францускиот Монако од 90 милиони евра за Колумбиецот Џејмс Родригез. Како што пренесува Ел Конфиденсијал, претседателот на Барса Жозеп Марија Бартоме , пратил понуда во Кнежевството за да ја донесе најголемата млада ѕвезда од Светското првенство во Бразил.
Родригез ја освои Златната копача на Мундијалот, награда која му се доелува на фудбалерот со најмногу голови. Тој постигна шест голови и две асистенции.
Родригез пред неколку недели изајви дека повеќе би сакал да игра во Реал Мадрид , отколку во Барса. Но, Колумбиецот истакна и дека би сакал да остане во Монако во кој дојде минатата сезона за 40 милиони евра од Порто
Џејмс минатата сезона на 38 натпревари постигна 10 голови и 12 асистенции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести