среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Барселона го торпедираше богатиот ПСЖ

laza

Поврзани вести

Ракометарите на Барселона го торпедираа богатиот француски тим Пари Сен Жермен совладувајќи го со 38:28 (19:9) во  9. коло во Ц – групаво Лигата на шампионите.

ЗаБарселона ова беше осмата победа во деветиот натпревар во ЛШ со што го осигураа првото место во групата.

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, не успеа да се запише во листата на стрелците. Најефикасен кај Барселона беше Виктор Томас со 10 гола, Рутенка постигна пет а Карабатиќ четири погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести