петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Барселона, Кил и ПСЖ во трка за Ландин

Niklas landin

Поврзани вести

Голманот на данската ракометна репрезентација Никлас Ландин, одлично се претстави на неодамна завршеното Европско првенство во Данска. Тој беше еден од најзаслужните што неговата репрезентација играше во финалето во кое загуби од Франција.

Но, поразот во финалето не ги спречи челниците на Пари Сен Жермен (ПСЖ), Кил  и Барселона да ја почнат трката за неговиот потпис.

Ландин, моментно е член на германскиот Р. Н. Ловен, но  најверојатон нема да може да го задржат кога на нивната адреса ќе пристигнат богатите понуди од трите ракометни гиганти кои се најголеми фаворите за освојување на титулата во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести