сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Барселона ќе изброи 50 милиони евра за Тиаго Силва

s

Последни вести

Челниците на каталонскиот гигант Барселона ја започнаа потрагата по нов централен дефанзивец кој ќе има за задача да го наследи легендарниот капитен на Барса, Карлес Пујол кој замина во заслужена пензија. 

Прв на листата со потенцијални засилувања е капитенот на фудбалската репрезентација на Бразил, Тиаго Силва.
Шпанските медиуми потврдија дека во следните неколку дена, раководните лица на Барса ќе испратат официјална понуда за стандардниот првотимец во дресот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ и истата нема да биде помала од 50 мил. евра.

Поранешниот дефанзивец на Милан веќе има изјавено дека сака до крајот од неговата фудбалска кариера да го обелче и дресот на каталонскиот гигант, но таквата желба може да стане реалност само доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу побараното обештетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести