петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Барселона ќе потроши 120 мил. евра за неколку летни засилувања

Каталонскиот гигант е во потрага по нов искусен дефанзивец кој ќе има за задача да го наследи легендарниот капитен на Барса, Карлес Пујол, а можно е шампионот на Шпанија да купи и нов напаѓач.

barselona ke potrosi

Поврзани вести

Претседателот на каталонскиот гигант Барселона, Жосеп Мариа Бартомеу, откри дека актуелниот шампион на Шпанија ќе има буџет од 120 мил. евра и најверојатно истиот ќе биде потрошен за време на летниот преоден рок.

„Секоја година, Барселона има фиксен буџет од 120 мил. евра. Најчесто, едната половина од тој буџет ја трошиме за ангажирање на нови фудбалери, а втората половина ја користите за намалување на загубата. Можно е оваа година, да ги потрошиме сите 120 мил. евра на неколку засилувања кои би пристигнале на “Ноу Камп” за време на летниот преоден рок”, изјави Бартомеу.

Каталонскиот гигант е во потрага по нов искусен дефанзивец кој ќе има за задача да го наследи легендарниот капитен на Барса, Карлес Пујол, а можно е шампионот на Шпанија да купи и нов напаѓач.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести