Спорт

Барселона со пресврт ја победи Севиља

Барселона со пресврт ја победи Севиља

На средбата одиграна синоќа во Севиља, гостите од Барселона до победа од 2:1 стигнаа со головите на Лионел Меси и Луис Суарез, иако домашниот тим преку Витоло прв постигна гол.

Резултати од 11.коло во Примера:

Малага – Спортинг Хихон 3:2,
Гранада – Ла Коруња 1:1,
Сосиедад – Атлетико Мадрид 2:0,
Осасуна – Алавес 0:1,
Лас Палмас – Еибар 1:0,
Реал Мадрид – Леганес 3:0,
Селта Виго – Валенсија 2:1,
Eспањол – Атлетик Билбао 0:0,
Виљареал – Бетис 2:0 и
Севиља – Барселона 1:2.

Табела: Реал Мадрид 27 бода, Барселона 25, Виљареал 22, Атлетико Мадрид 21, Севиља 21, Сосиедад 19,…