петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

Башар ал Асад распиша парламентарни избори за 13 април

basar asad

Последни вести

Сирискиот претседател Башар ал Асад распиша парламентарни избори за 13 април.

Во Сирија на секои четири години се одржуваат парламентарни избори, а последните беа во 2012 година.

САД и Русија претходно објавија договор за прекин на непријателството во Сирија, во кој не се вклучени екстремистичките групи Исламска држава и Фронтот ал-Нусра.

Договорот стапува во сила в петок, 27 февруари.

Најчитани вести