петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Баскиски пекол за Атлетико (М)

baskiski pekol za atletiko

Поврзани вести

Кога се во прашање саботните натпревари од 31. коло во шпанската Примера дивизион, убедливо најголемо внимание ќе привлече дуелот помеѓу четвртопласираниот тим на табелата, Атлетико (М) и лидерот во домашното првенствено, Атлетико (М).
Победата е импратив за двата тима, за домаќинот кој е во пол позиција кога е во прашање единственото место кое води во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, а гостинот ќе ја зачува лидерската позиција на табелата само ако освои три бода на жешкото гостување во Билбао.
Само за нијанса, полесен дуел би требало да има каталонскиот гигант Барселона, кој за противник го има градскиот ривал, екипата на Еспањол.
Градска пресметка ќе имаме и на “Сантијаго Бернабеу” каде фудбалерите на Реал (М) имаат обврска да забележат што е можно поубедлива победа над апсолутниот аутсајдер, тимот на Рајо Валјекано.
Денеска е на програма и натпреварот помеѓу екипите на Селта од Виго и Севилја, а тука фаворитската улога му е доделена на гостинот од Андалузија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести