недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Бастија посакува чудо на Велодром

bastia cudo na velodrom

Поврзани вести

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 24. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу екипите на Тулуз и на Сент Етјен.

Кога се во прашање денешните натпревари, убедливо наголема борба и најголема неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот на “Велодром”, каде домашниот тим на Олимпик од Марсеј ќе се обиде да забележи позитивен резултат против екипата на Бастија.

Денеска на програмата: Ајачио – Рен, Марсеј – Бастија, Генгамп – Римс, Лил – Сошо, Монпеље – Евиан, Валенсиен – Ница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести