Спорт

Бастија посакува чудо на Велодром

Бастија посакува чудо на Велодром

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 24. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу екипите на Тулуз и на Сент Етјен.

Кога се во прашање денешните натпревари, убедливо наголема борба и најголема неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот на “Велодром”, каде домашниот тим на Олимпик од Марсеј ќе се обиде да забележи позитивен резултат против екипата на Бастија.

Денеска на програмата: Ајачио – Рен, Марсеј – Бастија, Генгамп – Римс, Лил – Сошо, Монпеље – Евиан, Валенсиен – Ница.