вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бастос, Капоуе и Жоргињо нови соиграчи на Пандев

Сопственикот на популарните „азури", Аурелио де Лаурентис пред стартот на зимскиот преоден рок вети дека во јануари ќе ангажира неколку нови фудбалери

bastos soigrac na pandev

Поврзани вести

Италијанските спортски медиуми се убедени дека бразилскиот интернационалец од редовите на Ал-Аин, Мишел Бастос, во следните неколку дена и официјално ќе биде претставен како најнова аквизиција на калчолигашот Наполи.

Сопственикот на популарните „азури”, Аурелио де Лаурентис пред стартот на зимскиот преоден рок вети дека во јануари ќе ангажира неколку нови фудбалери, а освен Бастос, нови соиграчи за поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, најверојатно ќе му бидат и моментално фудбалерите на Верона и Тотенхем, Жоргињо и Етиен Капоуе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести