среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Концертната сала Батаклан веднаш по масакрот

sala-1

Поврзани вести

Во медиумите се појави вознемирувачка фотографија од концертната сала Батаклан направена веднаш по крвавиот масакар во петокот во кој животот го загубија 89 лица.

sala-2

На најновата фотографија сведочи за хоророт што во петокот се случи на концертот на американскиот метал „Eagles of Death Metal“ кога терористите вооружени со автоматски пушки и гранати извршија напад.

Според сведоците, напаѓачите извикнувале „Алах Акбар“ и почнале да пукаат во публиката.

Најчитани вести