вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Батон радосен дека Фетел не е конкурент за титулата

batton

Поврзани вести

Светскиот шампион во Формула 1 од 2009 година Британецот Џенсон Батон (Мекларен) отворено ја искажа радоста што четирикратниот светски шампион во најбрзиот циркус на денешницата Себастијан Фетел, нема да биде најголем фаворит за титулата во новата сезона.

“Мислам дека Ред Бул нема шанси да ја освои титулата во новата сезона. Себастијан Фетел  не е доволно конкурентен за  освојување на нова титула. Тоа што  Фетел не е фаворит за титулата ја прави Формула 1 поинтересна. Ова е добро за  Формула 1. Може би не е добро да се зборува  вака за нив и да се радуваме на нибвните проблеми , но тоа е вистина и не може да не бидеме среќни”, изјави Британецот.

Новата сезона во Формула 1, почнува на 16. март со трката за ГН на Австралија во Мелбурн .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести