сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Баварски дрес за Езекел Гарај

BAVARSKI DRES GARAJ

Поврзани вести

Старо-новиот шампион на Германија, тимот на Баерн (М) и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на аргентинскиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Бенфика, Езекел Гарај.

Од продажбата на 27-годишниот дефанзивец, раководните лица на новиот шампион на Португалија очекуваат заработувачка од најмалку 20 мил. евра.

Централниот дефанзивец веќе подолг временски период важи за голема желба на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед и на каталонскиот гигант Барселона, чии челници се убедени дека Гарај може да биде наследник на легендарниот капитен Карлес Пујол кој на крајот од изминатата сезона стави крај на професионалната кариера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести