четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бебе преживеало 13 часа во студена вода покрај мртвата мајка

vershtrjnytkmuyr

Последни вести

Осумнаесетмесечно бебе преживеало 13 часа на студ покрај мртвата мајка која починала во сообраќајна несреќа во американската сојузна држава Јута, пренесуваат медиумите во САД.

kola500

Риболовец ја пронашол Лили во автомобилот кој бил половина во вода откако излетал од мост и паднал во река. Малото девојче цели 13 часа била на задното седиште, полупотоната во студената вода. Бебето кое со хеликоптер е пренесено во детска болница се бори за живот.

Полицијата ги истражува околностите под кои се случила несреќата.

 

Најчитани вести