среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Бебенце преживеало удар од гром

kimberli

Поврзани вести

Бебенцето Кимберли од Мексико за влакно и побегнало на смртта. Таа преживела удар од гром уште во стомакот на мајка си.

– Сите велат дека е вистинско чудо што бебето преживеало. Таа е мал борец, изјавил татакото.

Мајката по несреќата се породила две недели порано. За жал, девојченцето ни година дена покасно не може целосно да се опорави. Не може да седи правилно, да лази, а и храната во организмот и се вари со потешкотии.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести