понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Бебето што беше оставено на автомобил било злоставувано?

bebe

Поврзани вести

Тримесечното бебе кое утрово беше оставено на паркиран автомобил во центарот на Скопје можеби е злоставувано, велат за телевизија „Канал 5“ лекарите од Детската клиника во Скопје.

Според повредите кои ги откриле на телото на бебето, лекарите од Детската клиника каде тоа било хоспитализирано, изразија сомнеж дека било злоставувано.

Откако случајот бил пријавен од случаен минувач бебето било веднаш згрижено и префрлно во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести