среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Бегала од напаѓач, си ги скршила двете нозе

padnala-drvooo

Последни вести

Во Гостивар на ул.„Светозар Пепоски“ бб, додека Б.Е.(1992) од с.Чајле-Гостивар се движела по улицата, и се доближило непознато машко лице кое управувало моторцикл непозната марка и рег.таблици и истото и се обратило со навредливи зборови.

Б.Е. се уплашила и се дала во бегство по наведената улица кон зграда бр.53, по што почнала да се качува на дрво, но во еден момент паднала на земја и се здобила со тешки телесни повреди (скршеници на двете нозе).

Со возило на Брза помош, била пренесена во МЦ-Гостивар, од каде по укажаната лекарска помош е пренесена и задржана на лекување во УЦ-Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од полициската станица -Гостивар.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести