среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бегалка од Сирија се породи во Гевгелија

bebe

Поврзани вести

Бегалка од Сирија денеска се породила во болницата во Гевгелија. Таа родила здраво девојче.

Жената утрината добила болки, а во болницата дошла придружувана од сопругот и граничната полиција.

Таа и нејзиното семејство коишто бегаат од Сирија со намера да стигнат во Германија кај нивни роднини кои веќе добиле азил во моментот кога настапиле породолните болки се наоѓале во граничниот појас.

Најчитани вести