вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Бекам повторно облече дрес на Јунајтед

Дејвид Бекам ја започна својата кариера во Манчестер Јунајтед и засекогаш ќе остане еден од најдобрите фудбалери кои некогаш заиграле во овој клуб.

beckham

Последни вести

Популарниот “Бекс” никогаш не криел дека Јунајтед е тимот кој секогаш му е во срцето, а самиот факт дека е страствен навивач на “црвените ѓаволи” беше доволен мотив производителот на новите дресови на Манчестер Јунајтед, “Адидас” да му подари дрес на кој е испишано неговото име и број.

Нормално, Бекам веднаш се пофали на својата Фејсбук фан страница.

Бекам се пофали со својот подарок од Адидас

Бекам се пофали со својот подарок од Адидас

Најчитани вести