среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бекембауер: Ван Гал е идеална опција за Манчестер Јунајтед

bekembauer van gal idealna

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Германија и почесен претседател на Баерн Минхен, Франц Бекембауер е убеден дека актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал е идеално решение кога е во прашање менаџерската функција во редовите на Манчестер Јунајтед.

“Ван Гал е совршен за Манчестер Јунајтед. Го има потребното интернационално искуство и одлично го разбира англискиот фудбал. Не знам дали станува збор за некоја новинарска шпекулација или навистина има некакви преговори со холандскиот стручњак, но со Ван Гал, Манчестер Јунајтед ќе си обезбеди успешна иднина. Ван Гал може да се пофали дека има освоено многу титули, бил успешен и како тренер на Ајакс, Барселона и Баерн Минхен. Знаеме колку е амбициозен, дека е вистински професионалец и дека сака голема дисциплина. Има се што е потребно за да биде менаџер на Манчестер Јунајтед”, изјави Бекембауер.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести