недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бекенбауер: Германија тешко може да биде победена

Легендарниот германски фудбалер Франц Бекенбауер, го пофали селкторот на новиот светски шампион, селекцијата на Герамнија, Јоаким Лев, по освоената титула на Мундијалот во Бразил.

bekebauer

Последни вести

Легендарниот германски фудбалер Франц Бекенбауер, го пофали селкторот на новиот светски шампион, селекцијата на Герамнија, Јоаким Лев, по освоената титула на Мундијалот во Бразил.

“Јоаким направи се како што требаше, а Германија заслужено стана светски шампион. Беше најдобар тим за време на целиот турнир. Ова беше најдобрата игра на Германија на еден Мундијал, а успехот се должи на тимскиот дух, а не на поединци. Во нашиот тим немаме ѕвезди како Меси или Роналдо, нашата супер ѕвезда е колективот”, истакана Бекенбауер

Тој додаде дека германскиот е многу силена и дека нема да може да биде победен уште долго време

“Германскиот тим многу тешко може да биде победен во следните неколку години. Нема да направам грешка доколку кажам дека ќе бидеме непобедливи уште некое време, додаде Бекенбауер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести