четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Беко ги презема Железници Србија

244379_milan-beko02-blic-ognjen-radosevic_f

Поврзани вести

Српскиот тајкун, Милан Беко изјави дека ја прифатил понудата на српскиот премиер Александар ВУчиќ за преземање и управување на Јавното претпријатије „Железници“ Србија.

Весникот „Блиц“, наведува дека во текот на следната недела Беко ќе биде поставен за в.д. директор на претпријатието.

„Не знам дали ќе бидам избран, но не можев да ја одбијам понудата на премиерот Вучиќ“, вели Беко за „Блиц“.

Милан Беко е познат во јавноста како еден од сопствениците на блеградската медиумска куќа „Новости“, а е и кум на покојниот премиер Зоран Ѓинѓиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести