Свет

ФОТО: Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“

ФОТО: Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“
Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“

Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“. Непознато лице ја прескокнало оградата на Белата куќа додека семејството Обама го славело Денот на благодарноста„. Белата куќа била целосно блокирана ,а лицето веднаш било уапсено, пренесува МИА, повикувајќи се на Си Ен Ен.

Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“
<strong>Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“</strong>

И покрај брзото апсење и истрагата на Тајните служби, претседателската куќа била блокирана, пренесуваат медиумите.

Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“
Белата куќа блокирана на „Денот на благодарноста“

Инцидентот се случи во време кога САД и другите западни земји стравуваат за безбедносната ситуација по нападот на Париз на 13 ноември, во кој загинаа 130 лица.