петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Белата куќа затворена поради сомнителен пакет

Тајната служба на новинарите не им дозволила да го напуштат комплексот преку западната капија.

Белата куќа затворена поради сомнителен пакет

Белата куќа затворена поради сомнителен пакет

Последни вести

Северниот дел на комплексот околу Белата куќа е затворен поради сомнителен пакет, јавува „Гардијан“.

Тајната служба на новинарите не им дозволила да го напуштат комплексот преку западната капија.

Америка денеска го слави денот на сеќавањето на сите загинати припадници на оружените сили и претседателот Барак Обама претходно денеска ги посети воените гробишта во Арлингтон, каде присуствуваше на годишната комеморација за загинатите војници.

Најчитани вести